IUNG
Strona główna

Aktualności...

Informacja za miesiąc październik z Rolniczych Zakładów Doświadczalnych IUNG-PIB Email

11.11.20 W miesiącu październiku występujące w całym kraju opady deszczu znacząco zmniejszyły deficyt wody w glebie. Ponadto dzięki temu możliwe było przeprowadzenie zabiegów agrotechnicznych związanych z uprawą oraz siewem zbóż ozimych. Natomiast warunki pogodowe nie sprzyjały zbiorom zielonki na paszę oraz upraw późno schodzących z pola takich jak chmiel, buraki cukrowe oraz zbiór owoców w sadach.

Więcej…
 
Nagroda Zasłużony dla Inteligentnego Rozwoju Email

02.11.2020 Mamy przyjemność poinformować, że pracownik Instytutu, magister inżynier Sylwia Siebielec otrzymała kolejną nagrodę za realizację projektu Narodowego Centrum Nauki pt.: „Rola mikroorganizmów w zasiedlaniu składowisk odpadów pohutniczych przez rośliny oraz ich wpływ na biodostępność pierwiastków śladowych”: Odznaczenie „Zasłużony dla Inteligentnego Rozwoju” .

Więcej…
 
Transmisja konferencji: "Wpływ rolnictwa na jakość środowiska przyrodniczego" na kanale YouTube Email

30.10.20

Szanowni Państwo z uwagi na duże zainteresowanie konferencją (przekraczające pojemność platformy ZOOM) informujemy, że osoby, które w dniu 3 listopada nie będę mogły zalogować się na tej platformie, będą miały możliwość śledzenia konferencji na YouTube w trybie live Link: https://youtu.be/eTU1t2PPaOA

Więcej…
 
Start projektu “AgroFossilFree”: Strategie i technologie na rzecz europejskiego rolnictwa bezemisyjnego. Email

28.10.20

Start projektu “AgroFossilFree”: Strategie i technologie na rzecz europejskiego rolnictwa bezemisyjnego

14 października 2020 roku w trybie on-line odbyło sie spotkanie Kick-off projektu AgroFossilFree, który otrzymał finansowanie w ramach programu Horyzont 2020. Projekt realizowany będzie przez 15 partnerów z dziewięciu krajów europejskich i koordynowany przez Centru Badań i Technologii – Hellas (CERTH).

Więcej…
 
Wyzwania wielofunkcyjnego rozwoju obszarów wiejskich Email

20.10.20 W dniu 15 października 2020 r. odbyła się konferencja naukowa nt. „Wyzwania wielofunkcyjnego rozwoju obszarów wiejskich”. Konferencję zorganizował Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach przy współpracy z Instytutem Rozwoju Miast i Regionów, Instytutem Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN, Towarzystwem Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Ministerstwem Rozwoju Wsi i Rolnictwa. Z uwagi na zagrożenie Covid-19 spotkanie odbyło się w formie webinarium. Celem konferencji była ocena możliwości wielofunkcyjnego rozwoju obszarów wiejskich z wykorzystanie pełnego potencjału wsi, uwarunkowań przyrodniczych, gospodarczych i społeczno-kulturowych oraz określenie najważniejszych wyzwań w tym zakresie.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 160