IUNG
Strona główna

Aktualności...

Integracja i doskonalenie systemów klasyfikacji gleb Polski - gleby rolnicze, leśne i antropogeniczne Email

14.10.20 W dniu 22 września 2020 r. odbyła się konferencja naukowa nt. ”Integracja i doskonalenie systemów klasyfikacji gleb Polski - gleby rolnicze, leśne i antropogeniczne”. Konferencja była kolejnym spotkaniem przedstawicieli różnych środowisk w ramach Krajowej Platformy Glebowej organizowanej wspólnie przez IUNG-PIB, Polskie Towarzystwo Gleboznawcze oraz Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Więcej…
 
Informacja za miesiąc wrzesień z Rolniczych Zakładów Doświadczalnych IUNG-PIB Email

12.10.20 W miesiącu wrześniu warunki pogodowe sprzyjały uprawom, głównie występujące ostatnio w całym kraju opady deszczu znacząco poprawiły stan upraw późno schodzących z pola we wszystkich RZD. Ponadto dzięki temu możliwe było dochowanie optymalnych terminów zabiegów agrotechnicznych związanych z siewem rzepaku i zbóż.

Więcej…
 
Wyniki kolejnej edycji programu „Inkubator Innowacyjności 4.0” Email

07.10.20 Uprzejmie informujemy, iż decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 7 sierpnia 2020 r. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy, na podstawie złożonego wniosku o dofinansowanie został zakwalifikowany do udziału w programie pn. „Inkubator Innowacyjności 4.0”,

Więcej…
 
Komunikat nr 14 dotyczyczący suszy rolniczej. Email

01.10.20 IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2477 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny stan zagrożenia suszą rolniczą.

Więcej…
 
Konferencja „Rola postępu biologicznego i technologicznego w kształtowaniu produkcji roślinnej. Innowacyjne technologie w produkcji roślinnej” Email

15.09.20 Konferencja „Rola postępu biologicznego i technologicznego w kształtowaniu produkcji roślinnej. Innowacyjne technologie w produkcji roślinnej”

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 160