IUNG
Strona główna

Aktualności...

Chroniąc rośliny chronisz życie Email

17.01.20 7 stycznia odbyła się w Belwederze, z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego oraz Komisarza Unii Europejskiej ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego, konferencja pt. „Zdrowie roślin w dobie zmian klimatu”. Była to konferencja inaugurująca Międzynarodowy Rok Zdrowia Roślin w Polsce. Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła rok 2020 – Międzynarodowym Rokiem Zdrowia Roślin, a hasło przewodnie wydarzenia brzmi: „Chroniąc rośliny, chronisz życie”.

Więcej…
 
Nagroda Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Email

30.12.19 W dniu 13 grudnia odbyła się uroczystość wręczenia nagród Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za osiągnięcia w zakresie wdrażania postępu w rolnictwie, rozwoju wsi i rynkach rolnych za 2018 r. oraz nagród w XXVII edycji konkursu „Najlepsze wydawnictwo wojewódzkich ośrodków doradztwa rolniczego”.
Wśród nagrodzonych w konkursie za osiągnięcia w zakresie wdrażania postępu znalazł się Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach.

Więcej…
 
Posiedzenie Rady Naukowej IUNG-PIB Email

17.12.19 W dniu 16 grudnia 2019 r. odbyło się CCLXXII posiedzenie Rady Naukowej IUNG-PIB.

W trakcie posiedzenia wręczono dyplomy doktora habilitowanego 5 osobom: dr hab. Magdalenie Borzęckiej, dr hab. Guillaume Debaene, dr hab. Krzysztofowi Jończykowi, dr hab. inż. Dorocie Pikule oraz dr hab. Jarosławowi Stalendze.

Więcej…
 
Walne Zgromadzenie LIR Email

17.12.19 16 grudnia 2019 r. w siedzibie Lubelskiej Izby Rolniczej odbyło się Walne Zgromadzenie LIR. Na drugą, otwartą część posiedzenia zaproszeni zostali przedstawiciele jednostek regionalnych i krajowych związanych z rolnictwem. Integralną częścią spotkania był symboliczny opłatek, którym podzielili się reprezentanci jednostek i delegaci LIR.

Więcej…
 
Konferencja podsumowująca realizację programu wieloletniego IUNG-PIB w roku 2019

16.12.19 W dniu 13 grudnia 2019 roku w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyła się konferencja poświęcona ocenie realizacji zadań programu wieloletniego pn. „Wspieranie działań w zakresie ochrony i racjonalnego wykorzystania rolniczej przestrzeni produkcyjnej w Polsce oraz kształtowanie jakości surowców roślinnych na lata 2016-2020” w roku 2019.
  Program Konferencji..

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 5 z 150