IUNG
Strona główna

Aktualności...

Nowa szata graficzna Systemu Monitoringu Suszy Rolniczej Email

31.08.20 Po 13 latach działania Systemu Monitoringu Suszy Rolnicze (SMSR) przyszedł czas na zmianę szaty graficznej oraz usprawnienie dostępu do informacji o zagrożeniu suszą rolniczą. W celu przybliżenia informacji o funkcjonowaniu SMSR powstał film ilustrujący założenia i etapy obliczeń, na podstawie których określane jest ryzyko występowania suszy rolniczej w Polsce.

Więcej…
 
Komunikat nr 10 dotyczyczący suszy rolniczej. Email

24.08.20 IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2477 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny stan zagrożenia suszą rolniczą. Komunikat nr 10

Więcej…
 
IUNG-PIB partnerem Forum Inteligentnego Rozwoju Email

20.08.20 Instytut został oficjalnym partnerem Forum Inteligentnego Rozwoju, które odbędzie się w Uniejowie w dniach 26-27 listopada 2020r., obok takich instytucji jak Ministerstwo Klimatu, Ministerstwo Rozwoju, NCBiR, PARP, Warszawska Izba Gospodarcza, Akademia Górniczo-Hutnicza, Instytut Chemii Bioorganicznej, itd.

Więcej…
 
Uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej Email

15.08.20 15 sierpnia br. na dziedzińcu Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa-Państwowego Instytutu Badawczego pod tablicą upamiętniającą marszałka Józefa Piłsudskiego odbyły się uroczystości patriotyczne. Wzięli w nich udział poseł Krzysztof Szulowski, Starosta Puławski, Prezydent Puław oraz przedstawiciele różnych organizacji. Po odśpiewaniu hymnu i oficjalnych wystąpieniach delegacje złożyły kwiaty pod tablicą marszałka Józefa Piłsudskiego.

Więcej…
 
Informacja o stanie upraw za miesiąc lipiec w Rolniczych Zakładach Doświadczalnych IUNG-PIB Email

13.08.20 Pomimo niewielkiego opóźnienia w początkowej fazie sezonu wegetacyjnego żniwa są obecnie zaawansowane we wszystkich RZD. W niektórych RZD, szczególnie na słabszych glebach, zbiory zbóż są już zakończone.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 5 z 158