IUNG
Strona główna

Aktualności...

Co słychać w RZD IUNG-PIB w Werbkowicach? Drukuj Email

29.05.17  Wycieczka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych

W dniu 25 maja 2017 r. do Rolniczego Zakładu Doświadczalnego w Werbkowicach przyjechała wycieczka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu w ramach realizacji umowy o współpracy.

Więcej…
 
Wizyta przedstawicieli Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w IUNG-PIB Email

23.05.17  W dniu 19 maja 2017 r. w Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowym Instytucie Badawczym odbyło się spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego z Dyrekcją i przedstawicielami IUNG-PIB.

Więcej…
 
Warsztaty w ramach projektu 7PR RECARE Drukuj Email

19.05.17  W dniu 17 maja 2017 r. pracownicy IUNG-PIB, wspólnie z Wielkopolskim Biurem Planowania Przestrzennego (WBPP) w Poznaniu, zorganizowali w siedzibie WBPP warsztaty w ramach projektu 7PR RECARE.

Więcej…
 
Konferencja "Wpływ WPR na regionalne zróżnicowanie zmian w produkcji rolniczej" Email

15.05.17  W dniu 12.05.2017 w Państwowej Szkole Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Wpływ Wspólnej Polityki Rolnej na regionalne zróżnicowanie zmian w produkcji rolniczej w Polsce”. Konferencja została zorganizowana we współpracy IUNG-PIB i PSW im. JPII w Białej Podlaskiej w ramach realizacji zadania 2.1 Programu Wieloletniego IUNG-PIB .

Więcej…
 
Szkolenie z powożenia zaprzęgami konnymi w RZD Werbkowice Email

08.05.17  W dniach 27/28 kwietnia na terenie Rolniczego Zakładu Doświadczalnego w Werbkowicach odbyło się szkolenie dotyczące powożenia zaprzęgami konnymi. Głównym organizatorem był Lubelski Związek Hodowców Koni oraz liczne grono hodowców i miłośników koni. Szkoleniu przewodził instruktor, trener, zawodnik oraz hodowca Ireneusz Kozłowski  mistrz Polski w powożeniu zaprzęgami dwukonnymi z 2017r, drużynowy mistrz świata z 2003r.

Więcej…
 
Ocena stanu zasiewów zbóż ozimych i rzepaku Drukuj Email

24.04.17    Ocena stanu zasiewów zbóż ozimych i rzepaku wykonana w III dekadzie marca 2017 r.

Ocenę stanu zasiewów upraw polowych głównych ziemiopłodów  (rzepaku i zbóż) po zimie wykonano w dniach 28-31 marca 2017 roku. Podstawę do tego stanowiły oceny stanu zasiewów w należących do IUNG PIB Rolniczych Zakładach i Stacjach Doświadczalnych, umiejscowionych  w różnych rejonach kraju, oraz informacje uzyskane w wywiadach telefonicznych od kierujących zakładami doświadczalnymi COBORU, regionalnych przedstawicieli spółek hodowlanych oraz producentów rolnych.  Link do oceny..

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 5 z 95