IUNG
Strona główna

Aktualności...

Spotkanie kończące projekt Manure Standards w Polsce Drukuj Email

06.12.19 W dniu 4 grudnia 2019 roku odbyło się spotkanie kończące projekt Manure Standards –  Nowe standardy postępowania z nawozami naturalnymi dla zrównoważonego zarządzania pierwiastkami biogenicznymi i zmniejszenia ich rozproszenia w środowisku. Spotkanie zostało zorganizowane przez Zakładu Żywienia Roślin i Nawożenia Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa PIB w Puławach we współpracy z Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie oddział w Radomiu – głównych partnerów projektu w Polsce.

Więcej…
 
Forum Inteligentnego Rozwoju – Uniejów 2019 Drukuj Email

05.12.19 W dniach 28 - 29 listopada pracownik Instytutu mgr inż. Sylwia Siebielec miała przyjemność odebrać Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju 2019 w kategorii „Naukowiec Przyszłości” za realizację projektu finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki.

Nagroda jest związana z realizacją projektu „Rola mikroorganizmów w zasiedlaniu składowisk odpadów pohutniczych przez rośliny oraz ich wpływ na biodostępność pierwiastków śladowych”.

Więcej…
 
Posiedzenie Rady Naukowej IUNG-PIB Drukuj Email

26.11.19  W dniu 22 listopada 2019 r. odbyło się CCLXXI posiedzenie Rady Naukowej IUNG-PIB, na którym wybrano prof. dr hab. Janusz Podleśnego na Zastępcę Przewodniczącego Rady Naukowej  oraz dr hab. Janusza Smagacza na członka Komisji Ekonomiczno-Finansowej RN. Rada podjęła uchwały w sprawie nadania stopnia doktora habilitowanego dr Magdalenie Borzęckiej, dr Guillaume Debaene, dr Krzysztofowi Jończykowi, dr inż. Dorocie Pikule oraz dr Jarosławowi Stalendze.

Więcej…
 
Wizyta Zarządu Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej Drukuj Email

25.11.19 W dniu 21 listopada 2019 r. Instytut gościł Zarząd Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej z prezesem Izby Andrzejem Karbowym, wiceprezesem Jerzym Mariakiem, członkami Zarządu oraz delegatem do Krajowej Rady Izb Rolniczych Stanisławem Balińskim.
Spotkanie prowadził z-ca Dyrektora ds. naukowych w zakresie badań środowiskowych prof. dr hab. Mariusz Matyka.

Więcej…
 
Zajęcia praktyczno dydaktyczne słuchaczy Szkoły Policealnej Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu w RZD Werbkowice.

20.11.19  W dniu 16.11.2019 r. słuchacze Szkoły Policealnej Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu w ramach zajęć praktyczno dydaktycznych odwiedzili Rolniczy Zakład Doświadczalny w Werbkowicach. Grupa uczniów liczyła 43 osoby.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 153