IUNG
Strona główna

Aktualności...

IUNG-PIB na targach CTR-2016 Drukuj Email

29.11.16 W dniach 25-27.11.2016 r. w Nadarzynie pod Warszawą odbywały się Centralne Targi Rolnicze „CTR-2016”. Patronowało im Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Organizatorami Targów były organizacje zrzeszające rolników oraz producentów maszyn i środków do produkcji rolnej, którzy prezentowali partnerom krajowym i zagranicznym swój potencjał produkcyjny oraz możliwości sprzedażowe.

Więcej…
 
IUNG-PIB o bezpiecznym, efektywnym i odpowiedzialnym rolnictwie

16.11.16 IUNG-PIB ponownie w dodatku Warsaw Press o bezpiecznym, efektywnym i odpowiedzialnym rolnictwie. W kolejnym wydaniu broszury pod tytułem "Rolnictwo Bezpieczne, Efektywne i Odpowiedzialne", wydawanej przez Warsaw Press, ukazały się 2 artykuły autorstwa pracowników IUNG-PIB:
1) "Potrzeba zmiany sposobu gospodarowania przestrzenią wiejską”" – prof. dr hab. Franciszek Woch, Dr inż. Jan Jadczyszyn, s. 6 broszury.
2) "Melioracje przeciwerozyjne" – dr inż. Rafał Wawer, dr inż. Eugeniusz Nowocień,  s. 7.    Link do artykułów

Więcej…
 
RZD IUNG-PIB w Baborówku po zmianach Drukuj Email

14.11.16 Rolniczy Zakład Doświadczalny IUNG-PIB w Baborówku w powiecie szamotulskim (woj. wielkopolskie) powołany został 1 stycznia 1953 roku. W roku 1993 na części jego gruntów, powstała Stacja Doświadczalna, która w tej formie organizacyjnej działała do końca 2015 r. Pozostała część majątku została wydzierżawiona. Z dniem 1 stycznia 2016 r. decyzją Dyrektora IUNG-PIB w Puławach, w miejsce Stacji Doświadczalnej powstał Rolniczy Zakład Doświadczalny.

Więcej…
 
IUNG-PIB wyróżniony za innowacje Drukuj Email

10.11.16 W dniach 10-12 października 2016 roku, w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej, odbyła się jubileuszowa – bo już 10. edycja Międzynarodowej Wystawy Wynalazków „IWIS 2016”. Tak jak w latach poprzednich wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów przy współpracy z Urzędem Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej oraz Politechniką Warszawską.
 Wystawa IWIS 2016 została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Więcej…
 
Badania różnych odmian buraka cukrowego w RZD Błonie-Topola Drukuj Email

07.11.16 RZD IUNG-PIB prowadzą  badania nad roślinami, które są przedmiotem zainteresowania innych instytutów (np. IHAR-PIB w Radzikowie), dotyczy to m.in. buraka cukrowego.
Rolniczy Zakład Doświadczalny Błonie-Topola wspólnie z Kutnowską Hodowlą Buraka Cukrowego prowadzi na swoich polach plantacje, na których uprawiane są nowe odmiany buraka cukrowego.

Więcej…
 
I Ogólnopolskie Sympozjum Mikrobiologiczne „Metagenomy różnych środowisk” Drukuj Email

26.10.16 W dniach 20-21 października 2016 roku w Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach odbyło się I Ogólnopolskie Sympozjum Mikrobiologiczne „Metagenomy różnych środowisk”. Organizatorem sympozjum był Zakład Mikrobiologii Rolniczej IUNG-PIB, Zakład Biologii Mikroorganizmów SGGW w Warszawie, Zakład Badań Systemu Gleba-Roślina IA PAN w Lublinie oraz Katedra Biochemii i Chemii Środowiska KUL w Lublinie.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 91