IUNG
Strona główna

Aktualności...

5 grudnia Światowym Dniem Gleby Drukuj Email

05.12.17  Już po raz czwarty 5 grudnia 2017 r. obchodzimy Światowy Dzień Gleby. W naszym Instytucie w obchody tego dnia wpisują się warsztaty zorganizowane przez pracowników Zakładu Gleboznawstwa Erozji i Ochrony Gruntów dla uczniów szkół rolniczych, które odbyły się  29 listopada 2017 r. oraz dzisiejsze  spotkanie z rolnikami i pracownikami doradztwa w LODR w Końskowoli na Konferencji "Wpływ właściwości gleb na ich przydatność rolniczą".

Więcej…
 
IUNG-PIB wysoko w rankingu KPK Drukuj Email

29.11.17 Grudniowy Biuletyn Krajowego Punktu Kontaktowego  link... przedstawia listy polskich firm o najwyższym wskaźniku pozyskania środków w projektach europejskich HORIZON 2020.

W grupie uniwersytetów i jednostek badawczych Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowy Instytut Badawczy w Puławach znajduje się na wysokim 9 miejscu w otoczeniu dużych renomowanych uczelni.

Więcej…
 
Spotkanie Przedstawicieli Grupy Wyszehradzkiej (V4) Drukuj Email

17.11.17  9 listopada 2017 spotkali się w Budapeszcie eksperci z krajów Grupy Wyszehradzkiej, by porozmawiać o zmianach klimatu i rolnictwie. IUNG reprezentowała Magdalena Borzęcka która z upoważnienia Pana Dyrektora prof. Wiesława Oleszka podpisała list intencyjny deklarujący zharmonizowanie działań badawczych przygotowujących rolnictwo w regionie środkowoeuropejskim do zmian klimatycznych.

Więcej…
 
Konferencja „Efekty wdrażania Wspólnej Polityki Rolnej w kontekście wielokierunkowego rozwoju sektora rolnego” Email

16.11.17  W dniu 15 listopada 2017 r. pracownicy Zakładu Systemów i Ekonomiki Produkcji Roślinnej IUNG-PIB i przedstawiciele Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, w ramach realizacji zadania 1.8 Programu Wieloletniego IUNG-PIB, zorganizowali konferencję pt. „Efekty wdrażania Wspólnej Polityki Rolnej w kontekście wielokierunkowego rozwoju sektora rolnego”.

Więcej…
 
Warsztaty „Środowisko rolnicze – sposoby i efekty kształtowania” Email

16.11.17  W dniu 15 listopada 2017 roku we Wrocławiu, w siedzibie Zakładu Herbologii i Technik Uprawy Roli IUNG-PIB odbyły się warsztaty naukowe zorganizowane w ramach realizacji Programu Wieloletniego IUNG-PIB - Zadanie 2.3 (Ocena i wspieranie procesów wdrażania integrowanej produkcji i postępu technologicznego w produkcji roślinnej).

Więcej…
 
Posiedzenie Rady Naukowej IUNG-PIB Drukuj Email

10.11.17   W dniu 7 listopada 2017 r. odbyło się CCLXII posiedzenie Rady Naukowej IUNG-PIB, na którym przeprowadzono publiczną obronę pracy doktorskiej mgr inż. Marty Wyzińskiej. Ponadto Rada Naukowa wszczęła przewód doktorski mgr Bogdana Pomianka, powołała promotora w tym przewodzie oraz wyznaczyła recenzenta w przewodzie habilitacyjnym dr Elizy Gaweł. Pozytywnie zaopiniowano zmiany w regulaminie Rady Naukowej oraz przeprowadzono wybory uzupełniające członków Komisji ds. Przewodów Doktorskich i Rozwoju Kadry Naukowej. Pozytywnie zaopiniowano również zasady etyczne pracy naukowej w IUNG-PIB. Dyrekcja Instytutu przedstawiła wyniki parametryzacji oraz sytuację kadrową. W związku z logo HR Instytutu i realizacją odpowiednich procedur na wniosek Dyrektora IUNG-PIB powołano grupę mentorów.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 107