IUNG
Strona główna

Aktualności...

Spotkanie partnerów projektu FeritlCrop Drukuj Email

10.10.17  W dniach 27-29.09 odbyło się w Kazimierzu Dolnym finalne spotkanie partnerów projektu FeritlCrop. Projekt ten realizowany jest od stycznia 2015 r. w ramach unijnej inicjatywy FP7 ERA-Net CORE Organic Plus. W spotkaniu  w sumie uczestniczyły 32 osoby, w tym 5 osób z Polski, 4 z IUNG-PIB oraz jedna z Fundacji SK w Juchowie.

Więcej…
 
Pracownicy IUNG-PIB docenieni przez uczestników Lubelskiego Festiwalu Nauki Drukuj Email

07.10.17  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Puławach mgr Małgorzata Ceglarska wystosowała pisemne podziękowanie dla pracowników IUNG-PIB za zorganizowanie warsztatów laboratoryjnych dla uczniów. Zajęcia zostały przeprowadzone przez pracowników Zakładu Hodowli i Biotechnologii Roślin w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki.  Ogromne zaangażowanie dzieci i ich fascynacja światem badań laboratoryjnych, który nie jest dla nich dostępny na co dzień, świadczyły o tym, że zajęcia zostały przygotowane w przystępny i ciekawy sposób. Dodatkowo cieszy fakt, że wysiłek naukowców został doceniony także przez nauczycieli i rodziców, którzy podkreślają, że tego typu zajęcia rozbudzają pasje w młodych ludziach oraz motywują ich do pogłębiania wiedzy.  Link...

 
IUNG-PIB uczestnikiem XIV Lubelskiego Festiwalu Nauki Drukuj Email

05.10.17  Jednym z ważniejszych wydarzeń, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez kulturalnych Lubelszczyzny, jest Lubelski Festiwal Nauki. W tym roku został on zorganizowany już po raz XIV i odbył się w dniach 24-30 września. Festiwal przebiegał pod hasłem „Nauka – pomiędzy tradycją a współczesnością”, a głównym jego organizatorem i koordynatorem był Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Więcej…
 
Monitoring suszy rolniczej. Komunikat nr 14. Drukuj Email
04.10.17 IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny stan zagrożenia suszą rolniczą dla następujących upraw: rzepaku i rzepiku oraz buraka cukrowego..

Więcej…
 
Konferencja "Możliwości ograniczania emisji gazów cieplarnianych" Email

02.10.17  W dniu 29 września 2017 r. w Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowym Instytucie Badawczym odbyła się Konferencja Naukowa pt. „Możliwości ograniczania emisji gazów cieplarnianych, amoniaku  i azotanów z rolnictwa - w stronę najlepszych praktyk”. Konferencja została zorganizowana w ramach zadania 2.6 Programu Wieloletniego IUNG – PIB na lata 2016-2020.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

Strona 11 z 125