IUNG
Strona główna

Aktualności...

Współpraca ze szkołami rolniczymi Drukuj Email

08.04.11 W dniu 7.04.2011 r. w Sali Kongresowej IUNG-PIB odbyło się spotkanie z dyrektorami i nauczycielami szkół rolniczych, podległych MRiRW, które podpisały porozumienia o współpracy z Instytutem.

Więcej…
 
Nominacje profesorskie pracowników IUNG-PIB Drukuj Email

06.04.11 W dniu 1.04.2011 r. Prezydent RP Bronisław Komorowski wręczył nominacje na tytuł profesora 72 osobom.

W grupie tych osób byli dwaj pracownicy IUNG-PIB w Puławach – prof. dr hab. Jerzy Księżak z Zakładu Uprawy Roślin Pastewnych i prof. dr hab. Stanisław Wróbel – pracownik Zakładu Herbologii i Technik Uprawy Roli we Wrocławiu.

 

Więcej…
 
IUNG-PIB w Puławach wspiera powodzian Drukuj Email

05.04.11 Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach przekazał 6 zacielonych jałówek rolnikom z gminy Wilków.
Jałówki te pochodzą ze stada bydła w RZD Werbkowice. Jednocześnie rolnikom przyjmującym jałówki przekazano 0,5 t wysłodków i około 0, 5 t zboża na paszę. Według cen rynkowych, z uwzględnieniem wartości hodowlanej jałówek wielkość wsparcia wynosi około 25 tys. zł.

Więcej…
 
Współpraca IUNG-PIB z Zakładami Azotowymi „Puławy S.A." Drukuj Email

04.04.11 W dniu 1.04.2011 r. w siedzibie Zarządu Zakładów Azotowych „Puławy” S.A. odbyło się spotkanie, podczas którego pracownicy IUNG-PIB (dr T. Jadczyszyn, mgr Cz. Pietruch, mgr Piotr Koza i mgr Artur Łopatka) zaprezentowali wybrane kierunki działalności Instytutu, dotyczące nawożenia mineralnego i zróżnicowania regionalnego polskiego rolnictwa.

Więcej…
 
Warsztaty tytoniowe Drukuj Email

29.03.11 Dnia 23 marca 2011r. w Sali Kongresowej Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach odbyły się warsztaty tytoniowe zatytułowane „Perspektywy uprawy tytoniu w Polsce. Sposoby ograniczania chorób i szkodników roślin występujących w następstwie zmian klimatycznych”. W warsztatach uczestniczyli przedstawiciele trzech departamentów Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przedstawiciele krajowych i okręgowych związków plantatorów tytoniu, firm kontraktujących, przemysłu tytoniowego, grup producenckich oraz plantatorzy. Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego przez Instytut europejskiego projektu PROFICIENCY. Uczestnicy wysłuchali pięciu referatów dotyczących zagadnień hodowli i agrotechniki tytoniu oraz obecnej sytuacji i perspektyw w sektorze tytoniowym. Stanowiły one podstawę dla panelu dyskusyjnego, który dał możliwość szerszego omówienia poruszonej w referatach problematyki oraz wyrażenia przez uczestników swoich opinii i oczekiwań.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 Następna > Ostatnie >>

Strona 129 z 140