IUNG
Strona główna

Aktualności...

IUNG-PIB na „Grüne Woche” w Berlinie Drukuj Email
24.01.11 W dniach 21-30 stycznia 2011 r odbywał się w Berlinie Międzynarodowy Zielony Tydzień. W spotkaniu tym Polska była partnerem, co oznacza, że zarówno kraj i polska żywność była promowana w trakcie trwania targów pod hasłem „Polska…schmeckt”. Była to doskonała okazja promocyjna dla polskiej żywności ale i instytucji pracujących w sektorze rolnym. Z tej okazji ukazało się specjalne wydanie „The Warsaw Voice”, w którym dużą część zajmują informacje o polskich wyrobach spożywczych, ale został zaprezentowany również nasz Instytut. (Patrz załącznik)
 
Prof. dr hab. Jan Gliński – doktorem Honoris Causa Drukuj Email

        Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach od wielu lat ściśle współpracuje z Instytutem Agrofizyki oraz Oddziałem PAN w Lublinie. Pracownicy IUNG-PIB z uwagą śledzą więc wszystkie wydarzenia dotyczące obu tych jednostek i ich Pracowników.

       Dyrektor IUNG-PIB prof. dr hab. Wiesław Oleszek w dniu 21.01.2011 r.  uczestniczył w uroczystości nadania tytułu Doktora Honoris Causa Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie – prof. dr hab. Janowi Glińskiemu.

......................................
Dodano 18.01.2011
Więcej…
 
Zakończenie realizacji programu wieloletniego IUNG-PIB Drukuj Email

           W dniu 11.01.2011 r. w Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach odbyła się konferencja podsumowująca realizację programu wieloletniego w latach 2005-2010. Program wieloletni pn. „Kształtowanie środowiska rolniczego Polski oraz zrównoważony rozwój produkcji rolniczej” obejmował 18 zadań dotyczących problemów z zakresu kształtowania środowiska rolniczego oraz wdrażania efektywnych i bezpiecznych technologii produkcji roślinnej. Podczas konferencji podsumowano realizację tego programu w roku 2010 oraz zaprezentowano syntetyczną ocenę realizacji programu wieloletniego w latach 2005-2010.

......................................
Dodano 12.01.2011
Więcej…
 
Nagroda Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Drukuj Email

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi dr Marek Sawicki wyróżnił nagrodą za osiągnięcia w zakresie wdrażania postępu w rolnictwie w roku 2010 pracę zespołową pt. „Ocena wpływu gospodarki nawozowej na jakość gleb i wód w Polsce”.

Nagrodą został uhonorowany zespół, który tworzą pracownicy IUNG-PIB w Puławach:
dr hab. Janusz Igras, prof. nadzw.
prof. dr hab. Mariusz Fotyma
prof. dr hab. Stanisław Krasowicz
dr Tamara Jadczyszyn
dr Agnieszka Rutkowska
dr Jerzy Kopiński        oraz
dr Marianna Pastuszak – Morski Instytut Rybacki w Gdyni
dr hab. Wojciech Lipiński – Krajowa Stacja Chemiczno -Rolnicza w Warszawie

......................................
Dodano 07.01.2011
 
Spotkanie noworoczne Drukuj

W dniu 3 stycznia 2011 r. w Sali Kongresowej IUNG-PIB, mieszczącej się w zabytkowym Pałacu Książąt Czartoryskich odbyło się spotkanie noworoczne. Obok pracowników Instytutu i doktorantów uczestniczyło w nim liczne grono emerytów.
Dyrektor IUNG-PIB – prof. dr hab. Wiesław Oleszek w swoim wystąpieniu uwypuklił najważniejsze osiągnięcia pracowników Instytutu, zwracając także uwagę na sukcesy w pozyskiwaniu środków z UE oraz w zakresie modernizacji wyposażenia. Złożył wszystkim pracownikom podziękowanie za pracę i życzenia sukcesów zawodowych oraz pomyślności w życiu osobistym. Przedstawił też zamierzenia na rok 2011.

......................................
Dodano 05.01.2011
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 Następna > Ostatnie >>

Strona 143 z 152