XXIII Kongres Stowarzyszenia Ekonomistów Rolnictwa i Agrobiznesu

Pracownicy IUNG-PIB na XXIII Kongresie SERiA

12.09.16 W dniach 7-9 września 2016 r. w Białej Podlaskiej odbył się XXIII Kongres Stowarzyszenia Ekonomistów Rolnictwa i Agrobiznesu. Temat XXIII Kongresu to: „Biogospodarka w rozwoju wsi i agrobiznesu”. Organizatorem był Wydział Nauk Ekonomicznych i Technicznych Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, a współorganizatorem Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – PIB w Puławach.

PSW im. Papieża Jana Pawła II i IUNG-PIB współpracują od 3 lat w ramach umowy dwustronnej. Współpraca dotyczy, m.in., współdziałania w planowaniu i organizowaniu konferencji, sympozjów, seminariów naukowych oraz działań i spotkań promocyjnych. XXIII Kongres jest potwierdzeniem rzeczywistego charakteru tej współpracy. Program Kongresu był bogaty. Obok sesji plenarnych (8 referatów) obejmował także obrady w 6 sekcjach (w tym jedna angielskojęzyczna.

Ze strony IUNG-PIB w XXIII Kongresie uczestniczyło 14 osób, reprezentujących różne zakłady naukowe. Przedstawiciele IUNG-PIB uczestniczyli w obradach różnych sekcji prezentując referaty przedstawiające wyniki badań w zakresie biogospodarki, gospodarki niskoemisyjnej, produkcji zbóż, wykorzystania słomy, gospodarki paszowej, wykorzystania nawozów, zrównoważonego rozwoju gospodarstw na glebach lekkich, zmian relacji cenowych w rolnictwie, itp. Kongres dał możliwość zaprezentowania w formie referatów prac wykonanych w ramach różnych zadań programu wieloletniego na lata 2016-2020.
Wyróżnieni w ramach poszczególnych sekcji autorzy referatów – młodzi pracownicy naukowi otrzymali nagrody ufundowane przez IUNG-PIB.
Kongres obejmował także wyjazdy studyjne (3 trasy, w tym jedna na Białoruś).

Z-ca Dyrektora IUNG-PIB prof. dr hab. Stanisław Krasowicz podczas końcowej sesji plenarnej podziękował Organizatorom Kongresu za włączenie Instytutu do współpracy, co stworzyło możliwość promocji badań, m.in., w zakresie biogospodarki i gospodarki niskoemisyjnej. Uczestnicy Kongresu (około 190 osób) otrzymali też materiały informacyjne o działalności IUNG-PIB. Może przyczyni się do rozwoju nowych płaszczyzn współpracy i podejmowania ocen interdyscyplinarnych dotyczących rolnictwa i jego wpływu na środowisko.

Należy podkreślić dużą sprawność działania głównego Organizatora XXIII Kongresu SERiA. Warto przypomnieć, że pracownicy IUNG w Puławach aktywnie uczestniczą w działalności SERiA od chwili powołania tej organizacji, tj. od roku 1993.

Zdaniem pracowników IUNG-PIB, uczestniczących w XXIII Kongresie SERiA, PSW im. Jana Pawła II to uczelnia sprawnie działająca i posiadająca bardzo dobre warunki do organizacji spotkań naukowych, a ponadto niezwykle gościnna.

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy

Dzień wolny!

Uprzejmie informujemy, że dzień 31 maja 2024 r. (piątek) jest dniem wolnym dla pracowników Instytutu.
Prosimy o kontakt w innym terminie.
Skip to content