Konferencja Naukowa Doktorantów

Konferencja projektu BioEcon na 25-lecie Studiów Doktoranckich w IUNG-PIB

19.09.17  W dniach 14-15 września 2017 r. w IUNG-PIB w Puławach miała miejsce Ogólnopolska Konferencja Naukowa Doktorantów i Młodych Pracowników pt. „Adaptacja do zmian klimatu w rolnictwie”, organizowana w ramach projektu BioEcon, połączona z obchodami jubileuszu 25-lecia Studiów Doktoranckich.

Konferencja rozpoczęła się sesją historyczną, w czasie której Kierownik Studiów Doktoranckich – dr hab. Beata Feledyn-Szewczyk przedstawiła rys działalności studiów w okresie 25 lat. Konferencję zaszczycili swoją obecnością: prof. dr hab. Barbara Maliszewska-Kordybach – kierownik studiów w latach 1998-2014, Dyrekcja Instytutu, wieloletni Przewodniczący Rady Naukowej – prof. dr hab. Jan Kuś, wieloletni Przewodniczący Komisji ds. Przewodów Doktorskich i Rozwoju Kadry Naukowej – prof. dr hab. Adam Harasim oraz Członek tej Komisji – prof. dr hab. Franciszek Woch.

Ponadto w konferencji uczestniczyli doktoranci, młodzi pracownicy i ich opiekunowie z różnych ośrodków w Polsce: Instytutu Agrofizyki PAN, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Instytutu Technologiczno-Przyrodniczego, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie, UPH w Siedlcach, Uniwersytetu w Mosulu (Irak), Politechniki Lubelskiej, Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, UR w Krakowie, Uniwersytetu Rzeszowskiego, UMCS w Lublinie, Instytutu Nowych Syntez Chemicznych w Puławach, ośrodków doradztwa rolniczego, jak również absolwenci Studiów Doktoranckich i pracownicy IUNG-PIB (łącznie 89 osób).

W 3 sesjach naukowych przedstawiono 16 referatów oraz 32 postery. Obejmowały one szeroki zakres zagadnień związanych z biogospodarką, zmianami klimatu, adaptacyjnymi praktykami rolniczymi oraz rolnictwem niskoemisyjnym (program konferencjimateriały konferencyjne). Po części referatowej miała miejsce ciekawa i ożywiona dyskusja.

Komisja Konkursowa w uznaniu wysokiego poziomu wystąpień przyznała wyróżnienia za najlepsze prezentacje i plakaty.
Nagrody za najlepsze prezentacje ustne otrzymali:
I miejsce – Magdalena Gos (IA PAN) „Multifraktalność meteorologicznych szeregów czasowych z bazy NASA MERRA II dla Polski”
Ex aequo: Katarzyna Czopek (IUNG-PIB) „Wstępne wyniki dotyczące wpływu dawki superabsorbenta na parametry wymiany gazowej oraz plonowanie soi (Glycine max (L.) MERR.)”

II miejsce – Magdalena Kurzyna – Szklarek (UP w Lublinie) „Zawartość żelaza i manganu w roślinach uprawnych w zależności od zróżnicowanego nawożenia azotem, potasem, magnezem i siarką”

III – miejsce – Jakub Frankowski (IWNiRZ) „Uprawa oraz wykorzystanie sorgo ziarnowego w Polsce”

Nagrody za najlepsze postery przyznano:
I miejsce – Agata Witorożec, M. Matyka, P. Wolszczak, M. Woźniak (IUNG-PIB) „Produkcja biogazu jako odnawialnego źródła energii w kontekście wpływu na zmianę klimatu”

II miejsce – Joanna Siecińska, K. Kondracka, M. Nosalewicz, A. Nosalewicz (IA PAN) „Wpływ toksyczności glinu i podwyższonej temperatury na funkcjonowanie pszenicy w stresie suszy”

Drugiego dnia odbyła się sesja wyjazdowa do Rolniczego Zakładu Doświadczalnego IUNG-PIB w Grabowie, podczas której uczestnicy konferencji zapoznali się referatami młodych pracowników IUNG-PIB zaangażowanych w realizację projektów LCAgri i BioEcon, jak również z działalnością stacji meteorologicznej oraz eksperymentami polowymi.
Konferencja zakończyła się zwiedzaniem Janowca.

{slimbox images/stories/zdjecia/2017/Bioe4.jpg,

images/stories/zdjecia/2017/Bioe4m.jpg;

images/stories/zdjecia/2017/Bioe5.jpg,

images/stories/zdjecia/2017/Bioe5m.jpg;

images/stories/zdjecia/2017/Bioe6.jpg,

images/stories/zdjecia/2017/Bioe6m.jpg;

images/stories/zdjecia/2017/Bioe7.jpg,

images/stories/zdjecia/2017/Bioe7m.jpg;

images/stories/zdjecia/2017/Bioe8.jpg,

images/stories/zdjecia/2017/Bioe8m.jpg;

images/stories/zdjecia/2017/Bioe10.jpg,

images/stories/zdjecia/2017/Bioe10m.jpg;

images/stories/zdjecia/2017/Bioe11.jpg,

images/stories/zdjecia/2017/Bioe11m.jpg;

images/stories/zdjecia/2017/Bioe12.jpg,

images/stories/zdjecia/2017/Bioe12m.jpg;

images/stories/zdjecia/2017/Bioe13.jpg,

images/stories/zdjecia/2017/Bioe13m.jpg;

images/stories/zdjecia/2017/Bioe14.jpg,

images/stories/zdjecia/2017/Bioe14m.jpg;

images/stories/zdjecia/2017/Bioe9.jpg,

images/stories/zdjecia/2017/Bioe9m.jpg;

images/stories/zdjecia/2017/Bioe2.jpg,

images/stories/zdjecia/2017/Bioe2m.jpg;

images/stories/zdjecia/2017/op_dyr.jpg,

images/stories/zdjecia/2017/op_dyr1.jpg

}

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy

Dzień wolny!

Uprzejmie informujemy, że dzień 31 maja 2024 r. (piątek) jest dniem wolnym dla pracowników Instytutu.
Prosimy o kontakt w innym terminie.
Skip to content