IUNG-PIB na III edycji Centralnych Targów Rolniczych (CTR)

IUNG-PIB na III edycji Centralnych Targów Rolniczych (CTR)

11.02.2019 Centralne Targi Rolnicze – Agro Premiery & Show to okazja dla rolników z całej Polski do zapoznania się nową ofertą maszyn rolniczych, środków do produkcji rolnej oraz innowacyjnych rozwiązań największych producentów w branży. Temat wiodący tegorocznej edycji targów brzmiał „Gospodarstwo na miarę przyszłości – nowoczesne technologie”.  Targi odbywały się  1-3 lutego w halach PTAK Expo w  Nadarzynie.

Przedstawiciele Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – PIB byli na targach realizując różnorodne formy promocji wiedzy, doświadczeń i osiągnięć naszej jednostki.

Przed rozpoczęciem targów dr hab. Mariusz Matyka, prof. nadzw. IUNG-PIB (kierownik Zakładu Systemów i Ekonomiki Produkcji Roślinnej) uczestniczył w posiedzeniu Komisji Konkursowej oceniającej wnioski o statuetki i wyróżnienia Złotego Żurawia Rolnictwa. Celem konkursu było wyłonienie wyróżniających się produktów eksponowanych na CTR oraz wyróżnienie ich producentów. Strona targów

Dr Tamara Jadczyszyn (kierownik Zakładu Żywienia Roślin i Nawożenia) i dr Marek Sowiński (dyrektor Zakładu Doświadczalnego IUNG-PIB w Grabowie) wzięli udział w panelu dyskusyjnym „Ograniczenie Strat Azotu w Produkcji Rolniczej” zorganizowanym przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, na którym omawiano m.in.:

  • nowe technologie dotyczące zagospodarowania nawozów;
  • nawozy płynne, technologie polegające na zakwaszeniu, schładzaniu, separacji czy też suszeniu;
  • nawozy stałe, technologie dot. granulacji, kompostowania lub biogazowni;
Stoisko wystawiennicze związane z ofertą Instytutu przygotował Dział Upowszechniania i Wydawnictw. Rolnicy mieli możliwość zakupu aktualnych publikacji takich jak atlasy, instrukcje wdrożeniowe, ale także zapoznania się z pozostałą ofertą badań prowadzonych w Instytucie.
Stoisko w ciągu 3 dni odwiedzili rolnicy prowadzący różne typy gospodarstw, naukowcy związani z rolnictwem oraz przedsiębiorcy. Miłym gościem stoiska był vice Marszałek Województwa Lubelskiego pan Sebastian Trojak. Targi były również odwiedzane przez przedstawicieli delegacji zagranicznych obecnych na targach, w tym przedstawiciela Sudanu, który został poinformowany o możliwych formach współpracy.
Na terenie targów były również organizowane spotkania w strefie spotkań B2B w ramach programu Hosted Buyers, w której przedsiębiorcy mogli porozmawiać z potencjalnymi partnerami biznesowymi z rynków zagranicznych. Dr Monika Kowalik (kierownik Działu Upowszechniania i Wydawnictw IUNG-PIB) przedstawiała partnerom komercyjnym m.in. ofertę badań i ekspertyz, które oferują poszczególne Zakłady Naukowe Instytutu.

{slimbox images/stories/zdjecia/2019/ctr2.jpg,images/stories/zdjecia/2019/ctr2m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/ctr3.jpg,images/stories/zdjecia/2019/ctr3m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/ctr4.jpg,images/stories/zdjecia/2019/ctr4m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/ctr5.jpg,images/stories/zdjecia/2019/ctr5m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/ctr6.jpg,images/stories/zdjecia/2019/ctr6m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/ctr7.jpg,images/stories/zdjecia/2019/ctr7m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/ctr8.jpg,images/stories/zdjecia/2019/ctr8m.jpg}

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy

Dzień wolny!

Uprzejmie informujemy, że dzień 31 maja 2024 r. (piątek) jest dniem wolnym dla pracowników Instytutu.
Prosimy o kontakt w innym terminie.
Skip to content