Konferencja podsumowująca realizację programu wieloletniego IUNG-PIB

Konferencja podsumowująca realizację programu wieloletniego IUNG-PIB w roku 2019

16.12.2019 W dniu 13 grudnia 2019 roku w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyła się konferencja poświęcona ocenie realizacji zadań programu wieloletniego pn. „Wspieranie działań w zakresie ochrony i racjonalnego wykorzystania rolniczej przestrzeni produkcyjnej w Polsce oraz kształtowanie jakości surowców roślinnych na lata 2016-2020” w roku 2019.
Program Konferencji..

Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Pani Niny Dobrzyńskiej – Dyrektor Departamentu Hodowli i Ochrony Roślin MRiRW, sprawującego nadzór merytoryczny nad realizacją programu wieloletniego IUNG-PIB.

Otwarcia konferencji dokonali Pani Nina Dobrzyńska Dyrektor DHiOR oraz z-ca Dyrektora IUNG-PIB ds. naukowych w zakresie badań środowiskowych prof. dr hab. Mariusz Matyka.

Przedstawiając ogólną charakterystykę realizacji programu wieloletniego w roku 2019, prof. dr hab. Mariusz Matyka zwrócił uwagę na istotną rolę IUNG-PIB w tworzeniu dokumentów strategicznych oraz podejmowaniu decyzji przez MRiRW. Pogląd ten podzieliła Pani Dyrektor Nina Dobrzyńska, dziękując zespołowi pracowników IUNG-PIB za wielopłaszczyznową współpracę i wspieranie Resortu, także w kontaktach z Komisją Europejską. Podczas obrad prelegenci (kierownicy zadań) przedstawili syntetyczne podsumowanie wyników, wnioski oraz wymierne efekty poszczególnych 7 zadań realizowanych w ramach programu wieloletniego, w ciągu całego 2019 roku. W ocenie uwzględniono również efekty pozostałych 9 zadań realizowanych tylko w I kwartale 2019 r.

W dyskusji podkreślano, że program stanowi wsparcie dla realizacji nowych wyzwań, jakie stoją przed doradztwem i praktyką rolniczą. Jest też płaszczyzną współpracy z różnymi grupami instytucji i organizacji zainteresowanych rozwojem rolnictwa i obszarów wiejskich. Stwarza również możliwość współpracy ze szkołami rolniczymi podległymi MRiRW.

Podsumowując konferencję, zastępca dyrektora DHiOR Pan Krzysztof Kielak podkreślił bardzo dobrą współpracę Instytutu z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, jednocześnie zwracając uwagę, że w trakcie realizacji programu pojawiają się nowe problemy i wyzwania. Ich rozwiązywanie, mimo ograniczeń merytorycznych i finansowych wymagało harmonijnej, partnerskiej współpracy. W rezultacie zrealizowano szereg prac istotnych z punktu widzenia MRiRW, czego dowodem były prezentowane referaty oraz dane przedstawiające wykonanie planowanych mierników w postaci liczby publikacji, ekspertyz, konferencji itp. Wskazano też na bardzo dobrą partnerską współpracę z KSCHR i OSCHR oraz innymi instytucjami ze sfery obsługi rolnictwa. Istotne znaczenie z punktu widzenia popularyzacji wyników mają zarówno publikacje, jak i informacje zamieszczane na stronie internetowej IUNG-PIB, a także konsultacje udzielane przez pracowników Instytutu różnym grupom zainteresowanych.

W ramach konferencji zaprezentowano 8 referatów. W spotkaniu uczestniczyło 31 osób (MRiRW, IUNG-PIB). Obsługę techniczną spotkania zapewnił Dział Upowszechniania i Wydawnictw IUNG-PIB.

{slimbox images/stories/zdjecia/2019/kpw2.jpg,images/stories/zdjecia/2019/kpw2m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/kpw3.jpg,images/stories/zdjecia/2019/kpw3m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/kpw4.jpg,images/stories/zdjecia/2019/kpw4m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/kpw5.jpg,images/stories/zdjecia/2019/kpw5m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/kpw6.jpg,images/stories/zdjecia/2019/kpw6m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/kpw7.jpg,images/stories/zdjecia/2019/kpw7m.jpg}

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy

Dzień wolny!

Uprzejmie informujemy, że dzień 31 maja 2024 r. (piątek) jest dniem wolnym dla pracowników Instytutu.
Prosimy o kontakt w innym terminie.
Skip to content