Agrotech 2022

IUNG-PIB na XXVII Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej – AGROTECH

W dniach 18-20 marca 2022, w ostatni zimowy weekend marca Kielce gościły wystawców i odwiedzających na XXVII Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej – AGROTECH. Nasz Instytut miał również swoje stoisko. Odwiedzający mieli okazję zapoznać się z najnowszymi publikacjami i materiałami informacyjnymi Instytutu, w tym wydanymi w ramach dotacji celowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi (instrukcje upowszechnieniowe, monografia Studia i Raporty oraz ulotki informacyjne). Wydarzenie było okazją do przedstawienia oferty publikacyjnej, usługowej, a także projektów realizowanych w Instytucie: EJP SOIL, BIOEASTsUP, AgroFossilFree, Inter-Naw jak również innych aktywności, w które zaangażowani są pracownicy IUNG-PIB. Stoisko Instytutu gościło w tym roku setki rolników, uczniów, nauczycieli szkół rolniczych, przedstawicieli biznesu i jednostek naukowych oraz uczelni.

Wystawa sprzętu rolniczego na targach AGROTECH 2022

Pracownicy Instytutu mieli okazję zapoznać się z wyzwaniami, które stoją przed rolnikami nie tylko z okolic Kielc, ale również z Podkarpacia (Tarnów), Iłży (świętokrzyskie), Radomia i Zwolenia (mazowieckie), Krasnystaw, Hrebennego, Białej Podlaskiej (lubelskie), Wisły (śląskie), Oświęcimia, Krzeszowic, Proszowic (małopolskie) i Podlasia oraz innych obszarów naszego kraju. Stoisko odwiedzili nauczyciele i uczniowie ze szkół rolniczych znajdujących się pod nadzorem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z Jabłonnej, Studzianek, Nowego Targu, Leśnej Podlaskiej, ale również finansowanych przez samorządy np. szkoły rolniczej w Czarnocinie (łódzkie).

Stoisko Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa na Targach AGROTECH 2022

Targi są bardzo dobrą okazją do nawiązania współpracy z partnerami, którzy są zaciekawieni ofertą badań i ekspertyz realizowanych w Instytucie. Duże zainteresowanie budziła współpraca z naukowcami Instytutu. Kontakt z przedstawicielami firm nawiązał mgr Piotr Jurga, broker innowacji z Zakładu Biogospodarski i Analiz Systemowych, który prezentował szczegółową ofertę projektów stanowiących potencjał komercjalizacyjny Instytutu w ramach projektu pozakonkursowego Ministerstwa Edukacji i Nauki „Wsparcie zarządzania badaniami naukowymi i komercjalizacja wyników prac B+R w jednostkach naukowych i przedsiębiorstwach”, finansowanego z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

Na stoisko Instytutu zgłaszali się również przedstawiciele firm, głównie nawozowych zainteresowanych współpracą. Pojawili się również odwiedzający zza granicy.

Pracownicy Działu Upowszechniania i Wydawnictw starali się zidentyfikować potrzeby odwiedzających. Wśród nich byli plantatorzy tytoniu, którzy mieli możliwość otrzymać próbki nasion i ofertę wydawniczą, w tym najnowsze wydanie “Metodyka Ochrony tytoniu”, “Choroby i szkodniki tytoniu” oraz ulotkę informacyjną nt. oferty sprzedaży nasion tytoniu uprawianego w sezonie 2022. Materiały przygotowali do dystrybucji naukowcy z Zakładu Hodowli i Biotechnologii Roślin. Hodowców chmielu informowano o pracach zrealizowanych w ramach dotacji celowej i materiałach edukacyjnych dostępnych na stronie internetowej. Otrzymali oni również bezpłatne publikacje m.in. broszurę “Polskie odmiany chmielu”.

Tematy, które najbardziej interesowały odwiedzających w bieżącym roku to opłacalność produkcji roślinnej, racjonalne nawożenie, rośliny na poplon, zagadnienia związane z monitoringiem suszy rolniczej, rośliny strączkowe i zagadnienia z zakresu uprawy roślin zbożowych. Pracownicy obecni na stoisku mieli również okazję wzbogacić swoja wiedzę np. na temat tego czym jest sumieszka z Podkarpacia czyli mieszanina zbóż na paszę.

Targi AGROTECH 2022 odbywały się pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Odwiedzający stoisko IUNG-PIB (H24) na targach AGROTECH w 2022 roku.

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy

Dzień wolny!

Uprzejmie informujemy, że dzień 27 (piątek) oraz 31 (wtorek) grudnia 2024r. jest dniem wolnym w Instytucie.
Prosimy o kontakt w innym terminie.
Skip to content