General Meeting programu EJP SOIL i Annual Science Days w Palermo

General Meeting w Palermo było jednym z pierwszych dużych spotkań osób realizujących projekt EJP-SOIL, jednocześnie bardzo intensywnym. Następujące po nim 2 dniowe Annual Science Days dały możliwość zapoznania się z szerokim spektrum tematów związanych z zarządzaniem glebami, realizowanych w ramach projektu EJP SOIL, projektów wewnętrznych oraz projektów zewnętrznym. W spotkaniu uczestniczyło blisko 200 naukowców z Europy, z ponad 1000 wszystkich realizujących projekt. Część prezentacji realizowana była w formie zdalnej a cześć umożliwiała również uczestnictwo w spotkaniu na platformie Teams. W trakcie kilkudziesięciu spotkań szczególną rolę odgrywali National Comunication Experts działający w ramach w WP9 (w Polsce – dr Monika Kowalik). Ich zadaniem było dokumentowanie i bieżące komunikowanie liderowi pakietu oraz narodowym interesariuszom tego co dzieje się w trakcie spotkania (zdjęcia, notatki, komunikacja w mediach społecznościowych). Dodatkowo w trakcie spotkania krajowi NCE mieli za zadanie informować o projektach realizowanych w poszczególnych krajach oraz ułatwiać „networking” pomiędzy poszczególnymi naukowcami realizującymi np. projekty wewnętrzne.

8 czerwca organizatorzy wraz z przedstawicielką sycylijskiej organizacji zrzeszającej rolników zorganizowali uroczystą kolację, na której przedstawiono krótko wątki dotyczące historii Sycylii oraz uwarunkowań związanych z rolnictwem na tym terenie. Wspólny posiłek dał dodatkową możliwość nawiązania nowych kontaktów między zespołami realizującymi EJP SOIL, projekty wewnętrzne i zewnętrzen z różnych jednostek Europy.

W trakcie środowej sesji posterowej Soil Science Days dr Monika Kowalik przedstawiła poster „Communication soil issues based on example EJP SOIL project in Poland” przygotowany w ramach pracy w pakiecie WP9. Po zakończeniu Annual Science Days zorganizowano wiele spotkań pakietowych oraz w projektach wewnętrznych. Późnym popołudniem 9 czerwca odbyło się również spotkanie pakietu 9 pod przewodnictwem Line Carlenius Berggreen, z duńskiego Uniwersytetu w Aarhus, która zebrała założenia i propozycje związane z komunikacją i promocją projektu EJP SOIL w 3 roku realizacji. Ze względu na specyfikę każdego z krajów ostateczne ustalenia zostaną dokonane w późniejszym terminie na podstawie różnych możliwości organizacyjnych i finansowych partnerów projektu w krajach UE.

/Sprawozdanie z wyjazdu zagranicznego – opracowała dr Monika Kowalik/

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy

Dzień wolny!

Uprzejmie informujemy, że dzień 31 maja 2024 r. (piątek) jest dniem wolnym dla pracowników Instytutu.
Prosimy o kontakt w innym terminie.
Skip to content