bioeastsupsurvey - obrazek wyróżniający

Zapraszamy do udziału w ankiecie dot. biogospodarki

Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach jest koordynatorem projektu „Promocja zrównoważonej biogospodarki obiegu zamkniętego w krajach Europy Środkowej i Wschodniej” (akronim: BIOEASTsUP), który jest finansowany z programu Unii Europejskiej Horyzont 2020. 

Szczegółowe informacje o projekcie znajdziecie Państwo pod linkami: 
→https://bioeast.eu/;
http://www.npr.iung.pulawy.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=376:projekt-bioeastsup&catid=40:nauka .

Projekt ma wesprzeć inicjatywę BIOEAST w realizacji jej Wizji do 2030 r. oraz Plan działania na rzecz uwolnienia potencjału zrównoważonej biogospodarki obiegu zamkniętego w 11 krajach Europy Środkowo-Wschodniej (EŚW) (BG, HR, CZ, EE, HU, LAT, LIT, PL, PO, SK, SL). Realizacja projektu przyczyni się do rozwoju działalności badawczej i wdrażania innowacji w sektorze biogospodarki z uwzględnieniem zrównoważonego wykorzystania potencjału biomasy, rozwoju obszarów wiejskich, a także kształtowania polityk wspierających rozwój biogospodarki w Europie Środkowo-Wschodniej.

Biogospodarka „… obejmuje wszystkie sektory i systemy, które opierają się na zasobach biologicznych – zwierzętach, roślinach, mikroorganizmach i pochodzącej od nich biomasie, w tym odpadach organicznych – oraz ich funkcje i zasady. Obejmuje i łączy: (i) ekosystemy lądowe i morskie oraz usługi, które zapewniają; (ii) wszystkie sektory produkcji podstawowej, w których wykorzystuje się i wytwarza zasoby biologiczne (rolnictwo, leśnictwo, rybołówstwo i akwakultura); oraz (iii) wszystkie sektory gospodarki i przemysłu, które wykorzystują biologiczne zasoby i procesy do produkcji żywności, paszy, bioproduktów, energii i świadczenia usług ”. 

Jednym z działań projektu jest ocena zasobów i potencjału biogospodarki w regionach objętych działaniami projektu. Do chwili obecnej zespół badawczy projektu zebrał wskaźniki i dane statystyczne, umożliwiające ocenę statusu biogospodarki w Polsce. Jednak, aby uzyskać obiektywną ocenę wymagane jest zaangażowanie ekspertów  z różnych dziedzin biogospodarki, którzy dzięki udziałowi w badaniu uzupełnią informacje ilościowe wymagane do przeprowadzenia analiz. Zaproszenie do udziału w badaniu kierujemy do respondentów posiadających specjalistyczną wiedzę branżową w zakresie różnych aspektów organizacji biznesowej biogospodarki o obiegu zamkniętym i jej polityk. Istotne z punktu widzenia skuteczności badania są opinie reprezentantów różnych grup ekosystemu biogospodarki, takich jak: przemysł, uczelnie / instytucje badawcze, jednostki rządowe i samorządowe, czy instytucje otoczenia biznesu.

Mając na uwadze Państwa wiedzę i doświadczenie w zakresie biogospodarki zapraszamy Państwa do udziału w badaniu i wypełnienia ankiety w języku polskim, która znajduje się pod linkiem

https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/BIOEASTsUPTask1_4 .

Po wejściu na stronę www po jej prawej stronie znajdziecie Państwo przycisk umożliwiający wybór wersji ankiety w języku polskim.

Ankietę można wypełnić do dnia 8 stycznia 2020 roku.

 W przypadku dodatkowych pytań proszę o kontakt, tel. 887 200 020.

/MG/ 

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy

Dzień wolny!

Uprzejmie informujemy, że dzień 31 maja 2024 r. (piątek) jest dniem wolnym dla pracowników Instytutu.
Prosimy o kontakt w innym terminie.
Skip to content