Targi Mechanizacji Rolnictwa POLAGRA PREMIERY 2016

IUNG PIB na Targach POLAGRA PREMIERY 2016

27.01.16 W dniach 21-24.01.2016 r. odbyły się Międzynarodowe Targi Mechanizacji Rolnictwa POLAGRA PREMIERY 2016 w Poznaniu. Targi POLAGRA-PREMIERY to jedno z największych wydarzeń w branży rolniczej w Polsce. Na 56 tys. mkw. pomieściło się 380 wystawców, 500 marek, 200 przedstawicieli mediów, 38 produktów wyróżnionych Złotym Medalem MTP.

Na odwiedzających czekały strefy tematyczne: precyzyjnego rolnictwa, serwisu maszyn rolniczych, animacji czy nowoczesnej gospodyni.

W czasie 4 targowych dni odwiedzający mogli wziąć udział m.in. w XI Forum Producentów Rzepaku  i Roślin Białkowych na temat biopaliwa w Polsce, Forum Producentów Rolnych, na którym m.in. prof. dr hab. Jerzy Grabiński z Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa przekonywał, że bez wapnowania na masową skalę nie będzie można efektywnie wpłynąć na poprawę struktury gleby i na jej pojemność wodną. Ponadto można było wziąć udział w panelu dyskusyjnym „Odstępstwo rolne – nowa perspektywa 2016, czyli jak zaoszczędzić na opłatach?”, wykładzie prof. dr hab. inż. Karola Węglarzy na temat energooszczędnych technologii w produkcji zwierzęcej, seminarium dotyczącym produkcji cukru i uprawy buraka cukrowego w Polsce, cyklu wykładów na temat sektora przyczep  i ciągników w Polsce i Europie firmy Martin & Jacob, wykładzie dr Mirosława Czechlowskiego  z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na temat zwiększenia mocy w silniku oraz nowych rozwiązań w sektorze ciągników czy XII Konferencji „Bioenergia w Rolnictwie”.

Podczas Targów POLAGRA-PREMIERY odbyła się również Uroczysta Sesja Rady Naukowej PIMR, która obchodzi 70-lecie istnienia. Podczas uroczystości odbyły się m.in. wręczenie wyróżnień i odznaczeń dla pracowników PIMR, wystąpienia zaproszonych gości oraz koncert w wykonaniu Kwartetu Akademii Muzycznej w Poznaniu. Z okazji jubileuszu Dyrektor IUNG-PIB prof. dr hab. Wiesław Oleszek wystosował list gratulacyjny na ręce Dyrektora PIMR – prof. dr hab. Tadeusza Pawłowskiego.

Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – PIB w Puławach był reprezentowany na targach przez Dział Upowszechniania i Wydawnictw, którego pracownicy prowadzili doradztwo oraz sprzedaż wydawnictw związanych z szerzej pojętą tematyką rolniczą. Dużym zainteresowaniem cieszyły się, oprócz publikacji związanych z uprawą i wykorzystaniem roślin zbożowych, pastewnych oraz nawożenia i stosowania różnych form nawozów, dwa nowe, obszernie ilustrowane atlasy: Rolniczy Atlas Chwastów i Rolniczy Atlas Chorób.

{slimbox images/stories/zdjecia/2016/tp2.jpg,
images/stories/zdjecia/2016/tp2m.jpg;

images/stories/zdjecia/2016/tp7.jpg,
images/stories/zdjecia/2016/tp7m.jpg;

images/stories/zdjecia/2016/tp4.jpg,
images/stories/zdjecia/2016/tp4m.jpg;

images/stories/zdjecia/2016/tp5.jpg,
images/stories/zdjecia/2016/tp5m.jpg;

images/stories/zdjecia/2016/tp3.jpg,
images/stories/zdjecia/2016/tp3m.jpg;

images/stories/zdjecia/2016/tp6.jpg,
images/stories/zdjecia/2016/tp6m.jpg

}

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy

Dzień wolny!

Uprzejmie informujemy, że dzień 31 maja 2024 r. (piątek) jest dniem wolnym dla pracowników Instytutu.
Prosimy o kontakt w innym terminie.
Skip to content