Spotkanie noworoczne 2018 r. w IUNG-PIB

Spotkanie noworoczne 2018 r. w IUNG-PIB

11.01.18  W dniu 10.01.2018  r. w Sali Kongresowej IUNG-PIB odbyło się spotkanie noworoczne. Obok aktualnie zatrudnionych i emerytowanych pracowników i doktorantów wzięli w nim udział także przedstawiciele RZD oraz Oddziału Centralnej Biblioteki Rolniczej. W spotkaniu uczestniczyła w tym roku także grupa 20 pracowników Zakładu Herbologii i Technik Uprawy Roli IUNG-PIB we Wrocławiu. Spotkanie któremu przewodniczyli prof. dr hab. Teresa Doroszewska i prof. dr hab. Stanisław Krasowicz było okazją do oceny dokonań w roku 2017, wręczenia nagród i złożenia życzeń.

Po krótkim powitaniu odbył się koncert kolęd. W świąteczno-noworoczny nastrój, uczestników spotkania, wprowadził Harcerski Zespół Pieśni i Tańca „Grześ”. Zespół ten kierowany przez Pana Krzysztofa Hawryluka, legitymuje się wieloma sukcesami artystycznymi. Młodzi artyści zostali nagrodzenie oklaskami.

Następnie Dyrektor IUNG-PIB prof. dr hab. Wiesław Oleszek omówił ważniejsze dokonania i osiągnięcia Instytutu w roku 2017, zwracając uwagę zarówno na osiągnięcia publikacyjne, projekty badawcze jak i przedsięwzięcia inwestycyjne oraz modernizacyjne. Uwypuklił też czynniki, które będą istotne dla dalszego funkcjonowania i rozwoju IUNG-PIB. Za szczególnie duży sukces w roku 2017, do którego przyczynili się pracownicy Instytutu, Dyrektor uznał uzyskanie przez IUNG-PIB kategorii A w ocenie parametrycznej jednostek naukowych.

Prof. dr hab. Wiesław Oleszek poinformował też, że Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi w roku 2017 przyznał 3 wyróżnienia  dla Zespołów pracowników IUNG-PIB. Wyróżnienia te zostały wręczone na spotkaniu w MRiRW w dniu 06.12.2017 r.

Wręczono również nagrody Dyrektora Instytutu.
Nagrodę I stopnia otrzymał zespół w składzie: dr hab. Jolanta Korzeniowska prof. nadzw. i dr hab. Ewa Stanisławska-Glubiak prof. nadzw. z Zakładu Herbologii i Technik Uprawy Roli we Wrocławiu za 2 zgłoszenia patentowe oraz cykl 11 publikacji IF dotyczących opracowania technologii nowych nawozów fosforowych na bazie mielonego fosforytu.

Nagrodę II stopnia za syntezę wieloletnich badań nad jakością gleb Polski, wykonaną w ramach Monitoringu chemizmu gleb ornych Polski otrzymał zespół pracowników Zakładu Gleboznawstwa Erozji i Ochrony Gruntów w składzie: dr Grzegorz Siebielec, dr Bożena Smreczak, mgr Piotr Koza, dr Agnieszka Klimkowicz-Pawlas, mgr Radosław Kaczyński, Jan Chmielewski.

Wśród wyróżnionych był też mgr Sławomir Jurak – Dyrektor RZD Puławy – Kępa, który otrzymał nagrodę II stopnia za efektywne, sprawne i racjonalne zarządzanie RZD IUNG-PIB.
Krótką charakterystykę zaangażowania mgr Sławomira Juraka oraz działalności RZD Kępa – Puławy przedstawił prof. dr hab. Stanisław Krasowicz. Odbierając nagrodę mgr Sławomir Jurak złożył Dyrekcji i wszystkim pracownikom IUNG-PIB serdeczne życzenia noworoczne. Podkreślił też, że nagrodę traktuje także jako wyraz uznania dla załogi RZD Puławy – Kępa, którym kieruje od 7 lat.

Na zakończenie oficjalnej części prof. dr hab. Wiesław Oleszek podziękował za współpracę i zaangażowanie współpracownikom, Radzie Naukowej, Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” i kierownikom oraz pracownikom zakładów naukowych i działów obsługi. Podkreślił, że pozycję i wizerunek Instytutu tworzą wszyscy pracownicy, niezależnie od statusu i zadań jakie realizują.
Uroczystość zakończyły życzenia , toast i poczęstunek.

{slimbox images/stories/zdjecia/2018/sn2.jpg,

images/stories/zdjecia/2018/sn2m.jpg;

images/stories/zdjecia/2018/sn3.jpg,

images/stories/zdjecia/2018/sn3m.jpg;

images/stories/zdjecia/2018/sn4.jpg,

images/stories/zdjecia/2018/sn4m.jpg;

images/stories/zdjecia/2018/sn5.jpg,

images/stories/zdjecia/2018/sn5m.jpg;

images/stories/zdjecia/2018/sn6.jpg,

images/stories/zdjecia/2018/sn6m.jpg;

images/stories/zdjecia/2018/sn7.jpg,

images/stories/zdjecia/2018/sn7m.jpg;

images/stories/zdjecia/2018/sn8.jpg,

images/stories/zdjecia/2018/sn8m.jpg;

images/stories/zdjecia/2018/sn9.jpg,

images/stories/zdjecia/2018/sn9m.jpg;

images/stories/zdjecia/2018/sn10.jpg,

images/stories/zdjecia/2018/sn10m.jpg}

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy

Dzień wolny!

Uprzejmie informujemy, że dzień 31 maja 2024 r. (piątek) jest dniem wolnym dla pracowników Instytutu.
Prosimy o kontakt w innym terminie.
Skip to content