Seminarium Naukowe pt. „Nauka i praktyka – rolnictwo różne spojrzenia”

Seminarium Naukowe pt. „Nauka i praktyka – rolnictwo różne spojrzenia”

23.01.2019 15 stycznia 2019 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie odbyło się III Seminarium Naukowe pt. „Nauka i praktyka – rolnictwo różne spojrzenia” zorganizowane przez Instytut Nauk Rolniczych i Studenckie Koło Naukowe Agrobiznesu.

Tematyka seminarium dotyczyła zagadnień związanych z transferem wiedzy i umiejętności pomiędzy środowiskiem naukowym a rolnictwem, dla rozwoju i zwiększenia jego konkurencyjności i innowacyjności.

Do uczestnictwa w seminarium i wygłoszenia referatów zostali zaproszeni pracownicy Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – PIB. Przedstawili oni aktualne osiągnięcia instytutu, obecnie realizowane projekty i perspektywy działalności w obszarze upowszechniania badań naukowych.

  1. „Nowe wyzwania dla nauki, doradztwa i praktyki rolniczej a działalność IUNG-PIB w Puławach” – prof. dr hab. Stanisław Krasowicz
  2. „Zmiany w produkcji rolniczej w Polsce w latach 1918-2018” – prof. nadzw. dr hab. Mariusz Matyka
  3. „Uprawa soi w warunkach Polski – problemy i perspektywy” – prof. nadzw. dr hab. Mariola Staniak
  4.  „Innowacje w uprawie wybranych zbóż” – dr hab. Danuta Leszczyńska
  5.  „Nowoczesne metody nawożenia roślin” – dr inż. Piotr Skowron.

Podczas seminarium Dr Piotr Skowron promował również projekt „Advanced manure standards for sustainable nutrient management and reduced emissions – Manure Standards”, którego kluczowym partnerem jest IUNG-PIB. Projekt ten jest projektem flagowym Strategii UE dla Regionu Morza Bałtyckiego (SUE RMB) w ramach programu Interreg Baltic Sea Region i jest realizowany w latach 2017-2019. Jego celem strategicznym jest zarządzania zasobami nawozów naturalnych w  Regionie Morza Bałtyckiego (BSR).

{slimbox images/stories/zdjecia/2019/ch2.jpg,images/stories/zdjecia/2019/ch2m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/ch3.jpg,images/stories/zdjecia/2019/ch3m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/ch4.jpg,images/stories/zdjecia/2019/ch4m.jpg}

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy

Dzień wolny!

Uprzejmie informujemy, że dzień 31 maja 2024 r. (piątek) jest dniem wolnym dla pracowników Instytutu.
Prosimy o kontakt w innym terminie.
Skip to content