Nagroda Inteligentnego Rozwoju 2019

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju 2019 w kategorii „Naukowiec przyszłości”

18.06.2019 Mamy przyjemność poinformować, iż mgr inż. Siebielec Sylwia otrzymała Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju 2019 w kategorii „Naukowiec przyszłości” za realizację projektu finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Tytuł projektu „Rola mikroorganizmów w zasiedlaniu składowisk odpadów pohutniczych przez rośliny oraz ich wpływ na biodostępność pierwiastków śladowych”.

Opiekunem naukowym oraz pomysłodawcą projektu jest dr hab. Grzegorz Siebielec (Zakład Gleboznawstwa Erozji i Ochrony Gruntów), natomiast promotorem pracy doktorskiej tworzonej w oparciu o wyniki uzyskane z grantu prof. dr hab. Tomasz Stuczyński (KUL).

Od 2016 roku laureatami Nagrody zostają organizacje i osoby, które w swojej działalności wykazują się ukierunkowaniem na przyszłość. Wszystkie projekty, inwestycje i przedsięwzięcia realizowane przez laureatów charakteryzują się innowacyjnością i są najlepszymi przykładami zrównoważonego i inteligentnego rozwoju.

Inicjatorem i Organizatorem nagrody jest Centrum Inteligentnego Rozwoju. Partnerem medialnym sekcje tematyczne „Rzecz o Innowacjach i Inwestycjach” oraz  program „goPL”. Partnerem merytorycznym jest Śląskie Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju przy Politechnice Śląskiej. Patronem honorowym Prezes Urzędu Patentowego RP, dr Alicja Adamczak.

10 czerwca w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyła się Gala „Polscy Naukowcy Przyszłości”, na której zostały wręczone certyfikaty Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2019 w kategorii „Naukowiec Przyszłości”.

W tym dniu w spotkaniu uczestniczyli mgr inż. Sylwia Siebielec, która odebrała Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju 2019 w kategorii „Naukowiec przyszłości” z rąk Dyrektora Forum Inteligentnego Rozwoju Damiana Barana oraz mgr Małgorzata Woźniak (Zakład Mikrobiologii Rolniczej).

Wśród laureatów „Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju”, którzy odebrali certyfikaty w kategorii „Naukowiec przyszłości” znaleźli się: lista...

Spotkanie było istotnym wydarzeniem w życiu naukowym mgr Sylwii Siebielec i mgr Małgorzaty Woźniak. niesamowitą okazją do nawiązania nowych znajomości oraz inspiracją do poszukiwania kolejnych innowacyjnych tematów badań.

Wręczenie certyfikatów poprzedzone było panelem dyskusyjnym na temat innowacji realizowanych przez naukowców, które w niedalekiej przyszłości wpłyną na inteligentny rozwój różnych dziedzin życia.

Główna uroczystość wręczenia Nagród w formie statuetek odbędzie w dniach 28-29 listopada podczas Gali Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju i Gali Liderów Inteligentnego Rozwoju, które odbędą się w ramach IV Forum Inteligentnego Rozwoju – http://irforum.pl/ w Centrum Konferencyjno-Hotelowym Apart Hotel Termy Uniejów w Mieście i Gminie Uniejów.

W związku z otrzymaną nominacją na podstawie przeprowadzonego wywiadu dotyczącego innowacyjnych badań w ramach projektu NCN „Rola mikroorganizmów w zasiedlaniu składowisk odpadów pohutniczych przez rośliny oraz ich wpływ na biodostępność pierwiastków śladowych” powstał artykuł, który ukazał się w miniony piątek na łamach „Rzecz o Innowacjach”  w Pulsie Biznesu w wydaniach internetowym i drukowanym.

Linki poniżej:

Home


http://rzeczo.pl/jak-zazielenic-haldy-na-gornym-slasku/

{slimbox images/stories/zdjecia/2019/ir2.jpg,images/stories/zdjecia/2019/ir2m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/ir3.jpg,images/stories/zdjecia/2019/ir3m.jpg,mgr inż. Sylwia Siebielec (Fotografia Joanna Bigos);

images/stories/zdjecia/2019/ir4.jpg,images/stories/zdjecia/2019/ir4m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/ir5.jpg,images/stories/zdjecia/2019/ir5m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/ir6.jpg,images/stories/zdjecia/2019/ir6m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/ir7.jpg,images/stories/zdjecia/2019/ir7m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/ir8.jpg,images/stories/zdjecia/2019/ir8m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/ir9.jpg,images/stories/zdjecia/2019/ir9m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/ir10.jpg,images/stories/zdjecia/2019/ir10m.jpg}

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy

Dzień wolny!

Uprzejmie informujemy, że dzień 31 maja 2024 r. (piątek) jest dniem wolnym dla pracowników Instytutu.
Prosimy o kontakt w innym terminie.
Skip to content